Zaloguj
Wiosna 2018 TVP ABC

Wiosna 2018 TVP ABC

Zapowiedź      zaakceptowany
0,00/10  Ilość głosów0
Oceń:
Robert202

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 1936$
Podziękowania: 322
Posty: 324
ocenił na: 0
Wiosna 2018 TVP ABC

PROGRAMY

ZWIERZAKI CZYTAKI
niedziela, godz. 15.10, środa godz. 9.55 i 15.10

Nowe odcinki programu, który w ciekawy i zabawny sposób zachęca dzieci do czytania książek. Tytułowe zwierzaki to Rysia, ruda kotka i Szymek, szop pracz. Mieszkają razem z Michałem, który ma z nimi nie lada kłopoty, bowiem są one niesforne i bardzo pomysłowe. Ich szalone koncepcje i wesołe usposobienie spowoduje, że nikt nie będzie się nudził. Bywa jednak taki moment, kiedy w ich mieszkaniu zapada cisza. To czas, kiedy Michał czyta Rysi i Szymkowi książki.

TELERANEK
niedziela, godz. 9.55

Co tydzień nowe odcinki tego kultowego programu Telewizji Polskiej, który po latach powrócił i emitowany jest na antenie TVP ABC. Młodzi prowadzący odwiedzają ciekawe miejsca w całej Polsce, pokazują jak można spędzać czas wolny i czym się zainteresować. Starając się zainspirować widzów, wciąż poszukują nieszablonowych pomysłów i rozwiązań, zapraszając ekspertów w swojej dziedzinie, gwiazdy znane z telewizji i ze sceny muzycznej.

DOMISIE
Emisja: codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 15.45, a także przez cały tydzień o godz. 9.25.

Wiosną zapraszamy do Domisiowa – ulubionej dziecięcej krainy, pełnej barw, bajkowych postaci i wielu przygód, gdzie czekają na najmłodszych Pysia, Amelka, Bazyli, Eryk i Strachowyj.

SUPEŁKOWE ABC
sobota, godz. 9.55, środa godz. 14.15.

Oglądając „Supełkowe ABC”, można uczyć się Polskiego Języka Migowego, by móc porozumieć się z rówieśnikami, którzy żyją w świecie ciszy, dla których słowami są gesty. W tym programie również kukiełkowy teatrzyk z interesującą opowieścią, wspólne pomysłowe prace plastyczne, matematyczny kącik i porady dla rodziców niesłyszących dzieci.

MÓJ ZWIERZYNIEC
poniedziałek, godz. 9.55 i 15.10

Wiosną najmłodsi widzowie TVP ABC będą mogli zobaczyć nowe odcinki „Mojego zwierzyńca”. Jest to edukacyjny program dla dzieci, przedstawiający fascynujący świat dzikich zwierząt żyjących w Polsce. Gospodarzem i narratorem serii jest dr Andrzej Kruszewicz – miłośnik przyrody, świetny gawędziarz, dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. Cykl ma odkrywać przed dziećmi różnorodność otaczającej je przyrody.

NELA MAŁA REPORTERKA
codziennie, godz. 16.10

Nela ma dwanaście lat. Od piątego roku życia podróżuje po świecie i nagrywa reportaże ze swoich wypraw. Wiosną przypomnimy widzom pierwszą i drugą serię przygód Neli. Nagrywała już m.in.: w Tanzanii, na Zanzibarze, Filipinach, Tajlandii, Malezji, Kambodży, Indonezji, Peru, Boliwii, Chile, Etiopii czy Kenii. Ostatnio, także na Grenlandii, w Laponii i Norwegii. Dzięki jej reportażom, wszystkie dzieci mogą razem z nią odkrywać świat i przeżywać niesamowite przygody. Wiosną, przypomnimy dwie pierwsze serie przygód małej reporterki.

W KRAINIE BAŚNI
sobota, godz. 14.15.

Wiosna zawita również „W Krainie Baśni“. Co więcej rozgości się w niej na dobre, racząc młodych widzów zupełnie nowymi, baśniowymi odcinkami, których emisję rozpoczynamy w Wielkanoc. A w nich Bajarz i Bajarka wraz z Lechem, Czechem i Rusem ruszą na wędrówkę w poszukiwaniu nowych ziem do zamieszkania przez Słowian. Odkryją legendę „Śpiących rycerzy“. Poznają historię Króla Popiela i Pana Twardowskiego, a także wraz z młodym szewczykiem zmierzą się z budzącym postrach Smokiem Wawelskim. Czy uda im się go pokonać?

MODA NA RODZINĘ
środa, godz. 22.05

Wychowywać, ale jak? Co i jak mówić, by dzieci nas słuchały i rozumiały? Kiedy być domowym lekarzem, a kiedy korzystać z porady specjalisty? Jak planować wydatki na dziecko i nie wydać fortuny? Zdolne i zdrowe dzieci - czego im trzeba? Na te i inne pytania rodzice znajdą odpowiedź w cotygodniowym, telewizyjnym poradniku. W premierowych odcinkach już od 14 marca zajmiemy się m.in.: tematami kontroli rodzicielskiej, ochrony dzieci przed pedofilią i pedofilami, chorobami wypisanymi na twarzy i języku, niejadkami, ale też rodzeństwem bez rywalizacji i sposobami na budowanie trwałego związku. Wspieramy, podpowiadamy i radzimy. Nasz cel: mądrzy rodzice i szczęśliwe dzieci.
Program prowadzą Ewa Pietrzak i Agnieszka Porzezińska - doświadczone mamy i dziennikarki.

JAK TO DZIAŁA?
codziennie, godz. 22.40.

Program popularno - naukowy, którego gospodarzem jest Radek Brzózka. Na przykładzie urządzeń codziennego użytku wyjaśnia podstawowe prawa fizyki, rządzące zjawiskami w otaczającym nas świecie. Dzięki prostym i widowiskowym eksperymentom udowadnia, że nauka nie jest trudna. Angażuje widzów w rozwiązywanie zagadek, które choć na pozór banalnie proste, rzadko miewają oczywistą odpowiedź. W premierowych odcinkach, emitowanych w co drugą niedzielę, Radek Brzózka wyjaśni fizyczną i chemiczną naturę ognia, powie na czym polegać będzie rewolucja związana z samochodem elektrycznym i pokażemy mechanizmy, konsekwencje oraz potencjalne rozwiązania problemu otyłości.

ANIMACJE

SHIMMER AND SHAINE
od 01.03. godz. 16.30

Bliźniaczki Shimmer i Shine są dżinami. Potrafią w jeden dzień spełnić trzy życzenia. Pomagają swojej przyjaciółce, dziewczynce Leah. Razem przeżywają niezwykłe przygody. Okazuje się, że spełnienie trzech życzeń w jeden dzień to bardzo trudne zadanie...

NASZE ZWIERZAKI
od 01.03. godz. 6.05,10.55 i 17.25

Produkcja BBC. Zwierzę w domu to mnóstwo radości! Program pomaga uświadomić dzieciom, co to naprawdę oznacza, zwracając szczególną uwagę na kwestie odpowiedzialności i troski o potrzeby czworonoga. Pokazuje również, że opieka nad zwierzakiem może dać wiele przyjemności.

ERNEST I CELESTYNA
od 01.03. w „Wieczorynce” godz. 8.20, 13.10 i 19.30

Serial animowany powstał na bazie sukcesu filmu pod tym samym tytułem (nominacja do Oskara). Wielkie niedźwiedzie i małe myszki zazwyczaj nie przepadają za swoim towarzystwem. Kiedy jednak spotykają się Ernest i Celestyna, zostają nierozłączną parą przyjaciół. Razem przeżyją niezwykłe przygody ubogacone muzycznymi talentami Ernesta.

PSZCZÓŁKA MAJA
od 01.04. w Wieczorynce godz. 8.20, 13.10 i 19.30

Wracamy do przygód znanej wszystkim doskonale pszczółki Mai i jej przyjaciół. Tym razem w nowej produkcji, wykorzystującej w animacji najnowsze techniki komputerowe. Zaczynamy od odcinków z 2013 roku, by potem przejść do najnowszych z 2016/17.

NEW ADVENTURES OF LUCKY LUKE
od 01.03. godz. 20.50

Wspomagany przez swojego wiernego wierzchowca Lucky Luke spędza czas z dala od ludzi i kłopotów. Lecz czy jest to możliwe i łatwe, skoro w okolicy czają się nikczemni bracia Dalton, bezustannie i z całych sił próbujący „ubarwić" sielskie życie i plany słynnego kowboja. Doskonała zabawa dla całej rodziny.
Podziękowania dla autora posta:
yenx
Nie ma w serwisieAtoManKopiuj nick
AtoMan

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 3688$
Podziękowania: 1927
Posty: 1736
ocenił na: 0
Od 1 marca wraca również Inazuma Eleven.
_____
http://facebook.com/sailorki - wspomóż akcję i zmień oblicze telewizji!

Reupy dozwolone TYLKO w przypadku wygaśnięcia oryginalnych linków, przy zachowaniu oryginalnej nazwy pliku
Sygnatura•••
Robert202

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 1936$
Podziękowania: 322
Posty: 324
ocenił na: 0
AtoMan napisał(a):
Od 1 marca wraca również Inazuma Eleven.

ciężko mówić że wraca, po prostu przez chwilę go nie było, ale to znowu w kółko pierwszy sezon.
Nie ma w serwisieAtoManKopiuj nick
AtoMan

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 3688$
Podziękowania: 1927
Posty: 1736
ocenił na: 0
No tak, ale ostatnio serial znikł nagle, potem wrócił i znowu znikł. Tym razem pójdzie w całości i od nowa xD
_____
http://facebook.com/sailorki - wspomóż akcję i zmień oblicze telewizji!

Reupy dozwolone TYLKO w przypadku wygaśnięcia oryginalnych linków, przy zachowaniu oryginalnej nazwy pliku
Sygnatura•••